Deklaracja dostępności cyfrowej
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szubinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej aplikacji internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do aplikacji internetowej Aktywni Razem - Rynarzewo + Zamość. Tworzenie aplikacji zostało zakończone 26 września 2021 roku i od tej pory nic nie jest dodawane.
• Adres url: https://rynarzewozamosc.pl
• Data publikacji:
• Data ostatniej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Aplikacja internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
• nie wszystkie filmy dostępne przy opisie posiadają audiodeskrypcję dla osób niesłyszących
• nie wszystkie modale wyświetlane w aplikacji z uwagi na dynamiczną treść przekazywaną w różnym kontekście posiadają odpowiednią hierarchię nagłówków. Oznacza to, że w aplikacji występują wyskakujące okienka (tzw. pop-upy), ale są one wyświetlane na kilku podstronach w różnych kontekstach (z różną treścią) i dlatego nagłówki, które w nich występują nie zawsze pasują do reszty aplikacji.
• nie wszystkie komunikaty posiadają odpowiedni stan :focus (lecz posiadają dostępną alternatywę tekstową). Oznacza to, że nie zawsze użytkownik jest informowany na samym początku, co się w danym momencie stało, np. gdy wykona jakieś wyzwanie (dojdzie do tego dalej, czytając treść, ponieważ czytnik będzie w stanie to przeczytać).
Przygotowanie deklaracji dostępności
• Deklarację sporządzono dnia:
• Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Renata Michalak
• E-mail: renata.michalak@mgopsszubin.pl
Każdy ma prawo:
• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
• zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
• wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
• wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
• wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
• Organ nadzorujący: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szubinie
• Adres: ul. Kcyńska 24, 89-200 Szubin
• E-mail: renata.michalak@mgopsszubin.pl
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szubinie, Kcyńska 34 (w skrócie: MGOPS Szubin)
Obsługa interesantów prowadzona jest w trzykondygnacyjnym budynku przy ul. Kcyńskiej 34. Do obiektu prowadzi ogólnodostępne wejście od ul. Lipowej. Na zewnątrz MGOPS, po lewej stronie od wejścia głównego znajduje się winda dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania. Przy wejściu do budynku istnieje możliwość zapewnienia asysty pracowników MGOPS po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym (tel. 503 440 140). W całym budynku korytarze są przestronne i posiadają odpowiednią szerokość zapewniającą swobodne poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich. Ruch po schodach od wejścia głównego na parter ułatwiają osobom słabowidzącym kontrastowo oznakowane krawędzie stopni. Z ogólnodostępnej klatki schodowej można dotrzeć na poszczególne piętra budynku. Na parterze znajduje się korytarz, sale konferencyjne, zaplecze gospodarcze. Na pierwszym piętrze mieszczą się biura pracowników socjalnych, prawnika, kadry zarządzającej, sekretariat oraz toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na drugim piętrze funkcjonują biura działu kadrowo-finansowego, kadry Klubów „Aktywni Razem”, Organizatora Specjalistycznych Usług Opiekuńczych, asystentów rodziny, Działu Pomocy Rodzinie i Dziecku oraz Działu Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym.
Przy budynku MGOPS Szubin znajduje się ogólnodostępny parking dla interesantów z trzema miejscami dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami.
Osoba z niepełnosprawnością wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do MGOPS Szubin. Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym nie zwalnia osoby z niepełnosprawnością z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego. Osoba z niepełnosprawnością nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Głuchoniemi klienci MGOPS Szubin oraz osoby mające trudności w komunikowaniu się mogą podczas załatwiania swoich spraw w urzędzie skorzystać z pomocy pracowników MGOPS Szubin posługujących się językiem migowym (PJM) lub tłumacza języka migowego. Usługa tłumacza jest bezpłatna dla osób uprawionych, osób z niepełnosprawnościami w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Potrzebę skorzystania z bezpłatnej pomocy tłumacza należy zgłosić co najmniej 3 dni robocze przed planowaną wizytą w urzędzie (z wyłączeniem sytuacji nagłych) za pomocą poczty elektronicznej (adres e- mail: renata.michalak@mgopsszubin.pl), telefonicznie (tel. 503 440 140) lub faksem (52 3910370) – wskazując wybraną metodę komunikowania się oraz sposób przekazania informacji zwrotnej.
Pozostałe informacje
Nasza aplikacja internetowa została zaprojektowana zgodnie ze standardem WCAG 2.0 na poziomie AA, aby była możliwa do obsłużenia przez jak największą grupę użytkowników, niezależnie od używanej technologii, oprogramowania lub posiadanej dysfunkcji.
Serwis jest wyposażony w mechanizm ułatwiający przeglądanie treści przez osoby niedowidzące – zmiana wielkości czcionki.
Kontrast między różnymi elementami został dopasowany w taki sposób, aby z aplikacji mogły korzystać osoby niedowidzące.